HIKOKI HIKOKI UR18DSDL
18v Premium Worksite Sound System
MANUFACTURE CODE: UR18DSDL(G4Z)
Description
Hikoki Premium Worksite Sound System
  • Heavy duty IPx4 waterproof rating
  • Bluetooth connection to music devices as well as AUX connection
  • Capable of charging most Smartphones through USB 5V output (1A max)
  • Built-in storage case for 18V slide Li-ion battery
  • Heavy Duty Rubber Antenna
  • Includes AC Adaptor
  • Compatible with ALL Hitachi/Hikoki 18V slide type (supplied without batteries and charger)